Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. W Polsce Światowy Dzień Seniora obchodzony jest 14 listopada i stanowi rodzimy odpowiednik Międzynarodowego Dnia Osób Starszych obchodzonego na świecie 1 października.

Aby zwrócić uwagę jak ważne i potrzebne jest to święto, dnia 6 listopada br. w Świetlicy Miejskiej w Szlichtyngowej, odbył się Gminny Dzień Seniora. Na spotkanie przybyli seniorzy – mieszkańcy miasta i gminy Szlichtyngowa. Wspaniała uroczystość cieszyła się dużym powodzeniem, seniorzy w licznym gronie 92 osób przybyli na spotkanie. Na uroczystości gościliśmy najstarszego seniora naszej gminy Pana Ferdynanda Jardel, który w tym roku obchodził swoje 102 urodziny. 

W tym szczególnym dniu, życzenia zdrowia, długich lat życia w dobrym zdrowiu, w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń, złożyli w imieniu władz samorządowych Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Pani Jolanta Wielgus oraz Starosta Wschowski Pan Andrzej Bielawski.

W bogatym programie artystycznym wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Pluszowego Misia w Szlichtyngowej oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej. Podczas biesiady wystąpił chór „Magdalenki” z Zamysłowa pod kierownictwem Pana Adama Krenca, który swoim występem zachęcił wszystkich uczestników do wspólnego śpiewania.

Występujący artyści wprowadzili wesołą atmosferę, która udzieliła się wszystkim obecnym.

Po części artystycznej dalszą zabawę seniorom umilał muzyką DJ Robs. Przy wspólnych tańcach i zabawach bawiliśmy się do godz. 18.00. Miłe chwile na długo pozostaną nam w pamięci i mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie a zainicjowanie tak wspaniałego wydarzenia przyczyni się do integracji seniorów naszej gminy i zapewni im czynny udział w życiu naszej gminy.

GALERIA